• Sorun Haşereyse Çare Bizde!
  • Çare İlaçlama 7/24 Hizmetinizde
Tahtakurusu İlaçlama

Tahtakurusu nerede yaşar?

Tahtakurusu insan ve hayvanların olduğu her yerde yaşabilen bir haşeredir. Genellikle sıcak kanlı hayvanların üzerinde yaşar ve insanlara da bu hayvanlar aracılığıyla ulaşırlar. Evlerimize geldiklerinde ise yatak, yorgan, kanepe aralarında saklanırlar. Tahtakuruları geceleri aktiftirler ve uykuda olan insanın kanını emerler.


Tahtakurusu nasıl çoğalır?

Tahtakurusu yumurtlayarak çoğalan bir haşeredir. Kan emdikten hemen sonra yumurta bırakmaya başlar. Dişi tahtakurusu bir seferde 150-200 yumurta bırakabilir. Bu sebeple çok çabuk çoğalan canlılardır.


Tahtakurusunun verdiği zararlar nelerdir?

Tahtakurusu besin ihtiyacını karşılamak ve yumurta yapabilmek için kan emdiğinden, hastalıklı birinin kanını sağlıklı bir insana taşıyarak hasta olmasına sebep olur. Tahtakurusunun kan emdiği yer kızarır, kabarır ve kaşıntı olur. Pasteurella pestis-alerjik reaksiyonlar-M.Leprae, Bacillus anthracis-B.Recurrentin adı verilen hastalıklar tahtakurusundan bulaşan hastalıklar başında yer almaktadır. Tahtakurusuna bireysel ve bilinçsiz bir şekilde müdahale edildiğinde hepsinin yok olmadığını görürüz ve bu ilaçlama bize ve çevremizdekilere zarar verebilir. Bu yüzden tahtakurusu sorunumuz olduğunda işinde uzman bir ilaçlama firmasından yardım almalı ve profesyonel bir şekilde ilaçlamamızı yaptırmalıyız.

BÖCEK VE HAŞERE İLE İLGİLİ SORULARINIZI BİZE İLETEBİLİRSİNİZ.