• Sorun Haşereyse Çare Bizde!
  • Çare İlaçlama 7/24 Hizmetinizde
Sivrisinek İlaçlama

Sinek, pire, kene, bit gibi kan emerek beslenen sivrisineklerden kurtulmak insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Çünkü bu haşereler insanların üzerinde bulunarak, bu canlıların kanını emerler ve bu yolla bulundurdukları mikropları bulaştırarak sağlık sorunlarına neden olurlar. Sivrisinek ilaçlama ile yok edilmeleri mümkün olan bu haşerelere karşı müdahalelerde geç kalınırsa tehlikeli hale gelebilirler.

Sivrisinek ilaçlama önemlidir. Çünkü bu haşereler özellikle geceleri insanlar uyurken çok hızla hareket etmelerine bağlı olarak çıkardıkları vızıltılarla oldukça rahatsız edici bir hal almaktadırlar. Bunun yanı sıra en önemlisi de insan kanı ile beslenirler. Buna engel olunması nedeniyle profesyonel kişilerin uygulayacakları yöntemler sizleri kesin çözümlere ulaştıracaklardır. Bireysel olarak, uçan haşere oldukları için yakalanmaları zor olan sivrisineklerden kurtulmak sadece bir kaçını yok ederek mümkün değildir. Üremelerine bağlı olarak sayıları da hızla artan bu haşereler sivrisinek ilaçlama yaptırılarak sorunlarına son verilebilecek türlerdir.


Sivrisinek ilaçlamasında kullanılacak yöntemler:

Sisleme yöntemi ile ilaçlama; her ilaçlama yöntemi gibi sisleme yöntemi de sineğin en yoğun ve toplu halde bulunduğu yerlere yapılır. Sivrisinek en fazla akşam gün batarken ve sabah gün doğarken aktif olur. Sinek ilaçlamasını periyodik olarak yapmak gerekir. Çünkü sinekler her gün yumurta bırakan çok hızlı çoğalan haşerelerdir. Sisleme sivrisineğin bulunduğu alanlara ilaçlama motorları ile püskürtme yöntemi ile yapılır. Sivrisineğin mücadelesinde etkili bir yöntemdir.

Boyama yöntemi ile ilaçlama; boyama yöntemi ile ilaçlama sinek ve diğer haşereler üzerinde etkili bir yöntemdir. Bu yöntemde ilaçla beraber şekerde kullanılır. Sinek bu ilaçtaki şeker kokusuna gelerek yapışır ve ölür. Boyama yöntemi ile ilaçlama sinekle mücadelede etkili bir yöntemdir.


Buharlama tekniği

Buharlı ilaçlama kokulu ilaçtan sonuç alınamadığında uygulanan bir yöntemdir. Bazı durumlarda pireler o kadar ciddi işlemlerden bile etkilenmemekte ve tek tük olsa da sağ kalabilmektedirler. Bu yüzden kesin çözüm sağlayan buharlama yöntemiyle pirelerin evinizdeki varlığına tamamen son verilir.

BÖCEK VE HAŞERE İLE İLGİLİ SORULARINIZI BİZE İLETEBİLİRSİNİZ.