>
  • Sorun Haşereyse Çare Bizde!
  • Çare İlaçlama 7/24 Hizmetinizde
Hamam Böceği İlaçlama

Hamam böceği (kalorifer böceği) küçük yapılı 6 bacaklı ve başucunda iki tane anteni olan böcektir. Hamamböceği eklem bacaklılar grubundadır. Hamam böceği farklı renklerde olup üzeri sert kabuktan oluşan bir çift kanatla örtülüdür. Hamam böceği kanatlarını kullanamaz yani uçamaz. Sadece bazı türleri uçabilir. Hamam böceği bu sert kabuğu ile kendini dış etmenlerden korur. Hamam böcekleri (oryantal böcekler) kanatlarından ziyade ayaklarını kullanır. Güçlü ayakları ile saatte kilometrelerce yol alır. Hamam böcekleri farklı boylarda olabilirler genellikle 3 cm olsalar da 10 - 11cm olanları vardır. Uzunlukları ve renkleri tamamen türüne ve yaşam ortamına bağlıdır.

Hamam böceği halk arasında farklı isimler ile bilinirler hamam böceğinin başlıca isimleri şunlardır: Hamam böceği, Kalorifer böceği, Oryantal böceği, Börtü böcekler, Kara Fatma gibi isimler ile anılırlar. Siyah böcekler, Alman kalorifer böceği, Amerikan hamam böceği, Hamam böcekleri yukarıda saydığımız isimler dışında daha birçok isimle anılırlar.


HAMAM BÖCEĞİ İLE MÜCADELE

Hamam böceği ile mücadele çok önemlidir. Hamamböceği çok çabuk çoğalan ve birçok hastalık bulaştıran bir böcek olduğu için bunlar ile mücadele şarttır. Hamam böceği ilaçlama işi çok önemlidir. Hamam böceği ilaçlandığı zaman ilaçlar yumurtaya kesinlikle etki yapamaz. Bu bakımdan hamamböceği ilaçlaması 20 - 25 gün sonra tekrarlanmalı çünkü hamamböceği yavruları takriben 15 gün sonra yumurtadan çıkarlar. Hamamböceği sorunu elle öldürmekle bitmez.Hamamböcekleri insanlara birçok hastalığı bulaştırdığı için bir an önce müdahale edilmedir. Hamamböceği (kalorifer böceği) ile mücadele için mutlaka ilaçlamafirması ile irtibata geçin. İlaçlama sektöründe konusunda uzman olan şirketimiz 7 gün 24 saat kesintisiz hizmetinizdedir. Lütfen hemen şimdi bizi arayın, size ilaçlama konusunda yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

BÖCEK VE HAŞERE İLE İLGİLİ SORULARINIZI BİZE İLETEBİLİRSİNİZ.