- - Halı Böceği İlaçlama | Çare İlaçlama | Böcek İlaçlama
  • Sorun Haşereyse Çare Bizde!
  • Çare İlaçlama 7/24 Hizmetinizde
Halı Böceği İlaçlama

Halı Böceği genellikle konutlarda kullanmadığımız eşyalarımızın içerisine girer ve burada yaşamaya başlarlar, halı güvesi olarak da bilinirler. Siyah halı böceklerinin boyları türlerine göre farklılık gösterse de ortalama 15 mm kadr olarak bilinir. Siyah halı böceğinin kuyruğunda birkaç adet uzun kıl bulunur. Siyah halı böceği renkleri birbirinden farklıdır. Siyah halı böceği renk olarak ya kırmızı, ya siyahya da kızıl kahverengidir.


Siyah halı böceği evlerdeki ipek,hayvan kıl, tüy, deri, ve hayvansal tüm eşyalarımızı kemirerek yiyebilir. Bazı türleri ise bitkileri ve bitki ürünlerini ziyan ederler. Siyah halı böceği yumurtasını kullanılmayan eşyaların arasına saklar. Bu böcek yumurtaları 1 veya 2 hafta içerisinde larvalaşır. Larvalar uzun bir beslenmeden sonra yetişkin haline gelir.


Siyah halı böceği ilacı olarak hem jel ilaçlar kullanılır hem de sıvı ilaçlar kullanılabilmektedir.. Siyah halı böceği ilaçlaması mutlaka bir böcek ilaçlama servisi tarafından yapılmalı. Doğru kullanılmayan, dikkatsizce kullanılan ilaçlar hem haşereyi etkilemez hem de çevremizdeki canlılara zarar verebilir. Siyah halı böceği kontrol altına alınmazsa bir süre sonra evdeki eşyaların delik delik olduğunu görürsünüz, Halk arasında siyah halı böceği güve olarak da bilinir.

BÖCEK VE HAŞERE İLE İLGİLİ SORULARINIZI BİZE İLETEBİLİRSİNİZ.